363376345_591477886517898_7436517056171856180_n
СВІТОВА ПРЕМ`ЄРА НОВОГО LAND CRUISER PRADO

Сьогодні Toyota анонсує цілковито новий Land Cruiser Prado. Ця модель уособлює передові характеристики, які понад сім десятиліть підтримують асоціацію Land Cruiser з потужністю та стабільністю.

Легендарна спадщина Land Cruiser зливається з інноваційними рішеннями, гарантуючи автомобілю найвищий ступінь ефективності як на непрохідних дорогах, так і при звичайній їзді в міських умовах. Світова слава Land Cruiser зміцнюється, і цей автомобіль сприймається як позашляховик, на який можна покластися, безпечний для подорожей в будь-які куточки світу, навіть у найважчих дорожніх умовах.

Тойота планує розпочати попередні продажі нового Прадо для європейських клієнтів у четвертому кварталі 2023 року. Початок поставок позашляховиків на ринки передбачається у першій половині 2024 року.

Повернення до першоджерел: світовий дебют цілковито нового Toyota Land Cruiser Prado

Новий Ленд Крузер базується на традиційних сильних аспектах моделі – висока якість та надійність при керуванні у найбільш вимогливих дорожніх умовах.

Нова версія є поєднанням легендарної ДНК автомобіля Toyota Land Cruiser з передовими технологіями, щоб забезпечити найкращий досвід водіння на автомагістралях і бездоріжжі.

Нова рамна платформа GA-F, що є фундаментом для значного зміцнення кузова та рами, та інноваційна система стабілізації поперечної стійкості поліпшують досвід водіння та керованість автомобіля.

Для ідеального балансу паливної ефективності та продуктивності доступні три силові агрегати.

 

Спадщина

Тойота Ленд Крузер був вперше створений 72 роки тому. Позашляховик швидко проявив свою потужність та можливості, першим здолавши шосту станцію на схилах гори Фудзі.

З того часу місія Toyota для моделі Land Cruiser була зосереджена на наданні можливостей безпечної подорожі до будь-якого куточку земної кулі, навіть у найбільш важких дорожніх умовах. Досвід клієнтів став важливим чинником в еволюції Land Cruiser, формуючи його визначні якості – якість, довговічність та надійність для подолання всіх можливих перешкод на найскладніших ділянках дороги.

Світова слава зробила цю модель однією з найбільш продаваних у лінійці Тойота, з показником у 11,3 млн проданих екземплярів у більш ніж 170 країнах.

*Станом на червень 2023 року кумулятивні і річні продажі включають моделі Lexus LX і Lexus GX.

 

Нова платформа GA-F: покращена продуктивність

Новий Land Cruiser Prado залишив традиційну міцну рамну конструкцію кузова, успадкувавши платформу Toyota GA-F від Land Cruiser 300, що відіграє ключову роль у суттєвому покращенні позашляхових можливостей авто.

Маневреність нової моделі поєднана із комфортністю їзди на звичайних дорогах. Це відображає прагнення Toyota зробити автомобіль більш зручним для щоденного використання. 

Нова рама на 50% жорсткіша, а її комбінація з кузовом жорсткіша на 30%, що значно покращує відгук на дорозі, керованість і комфорт водіння. Важливі параметри підвіски також оптимізовані, що сприяло збільшенню артикуляції коліс, що є важливим фактором для зручної їзди по бездоріжжю.

 

Новий електропідсилювач керма

Це перший Ленд Крузер, де використовується електропідсилювач керма. Він допомагає знизити віддачу, що виникає при водінні по нерівних дорогах, та забезпечує більш плавне кермування і відмінну маневреність при різних швидкостях. Завдяки електропідсилювачу керма новий Land Cruiser також підтримує функцію визначення смуги руху (Lane Tracing Assist), що є частиною системи активної безпеки та допомоги водію Toyota Safety Sense.

 

Toyota вперше презентує нову систему стабілізації поперечної стійкості

Завдяки оновленій системі поперечної стійкості новий Prado має покращені можливості руху по бездоріжжю. Технологія SDM (стабілізатор з механізмом відключення) використовується у Тойота вперше. Ця система надає змогу водію міняти статус стабілізатора поперечної стійкості через перемикачі на панелі приладів. Це дає можливість забезпечити відмінну керованість на нерівних дорожніх поверхнях і збільшити комфорт та легкість управління на шосе.

Покращені функції Multi-Terrain Monitor і Multi-Terrain Select гарантують збільшену підтримку при їзді по бездоріжжю. Камера й дисплей Multi-Terrain Monitor забезпечують чудову видимість довкола та під автомобілем, а система Multi-Terrain Select автоматично налаштовує характеристики позашляховика залежно від різноманітних умов бездоріжжя.

 

Удосконалені силові агрегати

Силові агрегати Тойота відображають амбіції компанії створювати автомобілі для людей з різним способом життя, при цьому зберігаючи відмінну репутацію надійного автомобіля для їзди в міських умовах та умовах бездоріжжя.

Новий Ленд Крузер Прадо буде доступний для східноєвропейського ринку з трьома силовими агрегатами — одним дизельним і двома бензиновими двигунами.

2,8-літровий турбодизельний силовий агрегат був створений для забезпечення відмінної паливної економічності та продуктивності. Максимальна потужність у 204 к.с./150 кВт і нова 8-ступенева автоматична трансмісія Direct Shift дає позашляховику змогу буксирувати вантаж вагою до 3 500 кг.

Бензиновий 2,4-літровий турбодвигун TNGA володіє потужністю у 279 к.с./205 кВт. Він використовує таку саму 8-ступеневу автоматичну трансмісію для більш динамічного водіння. Трансмісія також забезпечує майже безшумність роботи та покращені екологічні характеристики. Максимальна тягова спроможність становить 2 500 кг. Також буде представлений 2,7-літровий бензиновий двигун потужністю 163 к.с./120 кВт із тяговою спроможністю до 1 500 кг. Модель з цим двигуном є найбільш доступною за ціною у лінійці.

364742959_591847443147609_3517123146580148313_n
Дизайн: гармонія традицій і сучасності

Стиль нового Land Cruiser Prado відображає не лише функціональну красу, але й майстерність виконання.

Ця модель характеризується надзвичайною практичністю завдяки підходу, де форма слідує за функціональністю. Позашляхові здібності посилені коротшими звисами, скульптурованими кутами та звуженою нижньою частиною кузова. Деталі кузова розроблені так, щоб їх можна було легко замінити у разі ушкодження.

Екстер'єр відображає класичний силует Ленд Крузер з виразними горизонтальними лініями. Загальна довжина автомобіля складає 4, 92 м, ширина — 1,98 м, висота — 1,87 м, а колісна база — 2,85 м.

frame_385
Інтер’єр

Салон нового Prado доступний з п'ятьма чи сімома сидіннями. Сила та функціональність автомобіля підкреслюється горизонтально розташованою панеллю приладів та перемикачами, якими зручно користуватися навіть під час водіння в умовах бездоріжжя.

Кругова оглядовість покращена завдяки опущеному капоту, горизонтальній панелі приладів і зниженій лінії талії, що дозволило встановити більш низькі бічні вікна.

Удосконалені системи безпеки

Новий Ленд Крузер буде оснащений передовими безпековими системами Toyota Safety Sense спільно з пакетом Toyota T-Mate, спрямованими на зменшення втоми водія під час керування.

 

Версія Land Cruiser Prado First Edition

Land Cruiser Prado незабаром буде презентований в Європі спеціальною моделлю First Edition. Ця версія буде доступна лише для попереднього замовлення протягом передпродажного періоду, який розпочнеться у жовтні поточного року.

Лімітована версія (для Європи обмежена приблизно 3 тис. одиниць) підкреслює спадщину Land Cruiser завдяки унікальним стилізованим деталям та позашляховим характеристикам. Ці елементи включають традиційні круглі фари та два унікальні двокольорові варіанти кольору кузова: Sand та Smoky Blue. 

Більше деталей буде доступно ближче до старту передпродажного періоду.

 

!
До порівняння можна додати лише 3 автомобіля