Загальні положення про проведення пробної поїздки (тест-драйву) автомобіля

1. Проведення пробної поїздки (тест-драйву) автомобіля від імені дилерського центру організовують і здійснюють працівники відділу продажу автомобілів, які мають при собі чинні на момент пробної поїздки (тест-драйву) посвідчення водія відповідної категорії та медичну довідку.

2. До участі в пробній поїздці (тест-драйву)  допускаються потенційні клієнти дилерського центру, які мають при собі чинне на момент пробної поїздка (тест-драйву) посвідчення водія відповідної категорії та досвід водіння не менше 2-х років, надали згоду на проведення пробної поїздки (тест-драйву) згідно затвердженого  шаблону, що додається, а також не перебувають у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин, у хворобливому стані, у стані стомлення або під пливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу.

3. Пробна поїздка (тест-драйв) триватиме не більше 1 (однієї) години, по затвердженому маршруті.

4. Пробна поїздка (тест-драйв) проводяться у суворій відповідності до Правил дорожнього руху. Особисту відповідальність за порушення Правил дорожнього руху під час пробної поїздки (тест-драйву), за стан власного здоров'я і допустимість до керування автомобілем, за спричинення шкоди майну, життю, здоров’ю клієнта, працівника відділу продажу автомобілів, третіх осіб несе клієнт.

5. В проведенні пробної поїздки (тест-драйву) може бути відмовлено, зокрема, у випадках:

  • відсутності вільного автомобіля, обраного для пробної поїздки (тест-драйву);
  • несприятливої дорожньої ситуації (затори, погодні умови, темна пора доби тощо);
  • відсутності достатнього, на розсуд працівника відділу продажу автомобілів, водійського досвіду чи навичок у клієнта.

Процедура підготовки до проведення пробної поїздки (тест-драйву) автомобіля

1. Працівник відділу продажу автомобілів та клієнт усно узгоджують маршрут пробної поїздки (тест-драйву).

2. Адміністратор салону відділу продажу автомобілів повинен пересвідчитись в наявності у клієнта при собі водійського посвідчення та зняти з нього копію, заповнити та підписати у клієнта згоду про проведення пробної поїздки (тест-драйву).

3. Працівник відділу продажу  автомобілів проводить інструктаж клієнта про правила проведення пробної поїздки (тест-драйву), про правила експлуатації автомобіля та техніку безпеки, в тому числі інформує про необхідність:

  • суворо дотримуватись Правил дорожнього руху та інструкції з експлуатації автомобіля;
  • дотримуватись вимог працівника відділу продажу автомобілів, якщо тільки вони не суперечать Правилам дорожнього руху;
  • пристібати ремені безпеки та залишатись пристебнутим протягом всього часу проведення пробної поїздки (тест-драйву);
  • не використовувати мобільний телефон під час проведення пробної поїздки (тест-драйву)  .

4. Перед виїздом на пробну поїздку (тест-драйв) працівник відділу продажу автомобілів повинен зробити запис в Журналі реєстрації проведення пробних поїздок (тест-драйвів): вказати автомобіль, який буде використаний в пробній поїздці (тест-драйві), дату та час початку пробної поїздки (тест-драйву), кілометраж перед виїздом згідно спідометра автомобіля.

5. Клієнт розписується в журналі реєстрації пробної поїздки (тест-драйву) автомобіля засвідчуючи цим час початку пробної поїздки (тест-драйву) та прийняття керування автомобілем.

Процедура проведення пробної поїздки (тест-драйву)  автомобіля

1. На прохання клієнта першим за кермо тестового автомобіля сідає працівник відділу продажу автомобілів, та показує способи налаштування місця водія, демонструє органи керування автомобілем, а також може здійснити коротку демонстраційну поїздку.

2. Працівник відділу продажу автомобілів сідає на переднє пасажирське місце, пристібається ременем безпеки. Клієнт займає і налаштовує місце водія, пристібається ременем безпеки, лише після цього отримує ключ запалення двигуна (якщо він передбачений конструкцією), заводить двигун та здійснює пробну поїздку (тест-драйву) за встановленими правилами.

3. Під час проведення пробної поїздки (тест-драйву) забороняється палити у автомобілі, слухати музику, користуватися мобільним телефоном, відволікатися від керування та вчиняти інші дії, що можуть загрожувати безпеці руху автомобіля.

4. Після проведення пробної поїздки (тест-драйву) клієнт зупиняє автомобіль на стоянці, де починався тест-драйв, ставлячи автомобіль на стояночні (ручні) гальма.

5. Вихід з машини дозволяється тільки після повернення працівник відділу  продажу  автомобілів автомобільних ключів, якщо такі передавалися Клієнту. Продавець повинен перевірити справжність отриманих від клієнта ключів. Клієнт розписується в журналі реєстрації пробних поїздок (тест-драйву)  автомобіля, засвідчуючи цим час  завершення пробної поїздки (тест-драйву).

6. Працівник відділу продажу  автомобілів вправі припинити пробну поїздку (тест-драйву) в будь-який час. На його вимогу, клієнт зобов'язаний негайно зупинити автомобіль в указаному працівником відділу продажу автомобілів місці, звільнити водійське місце.

7. «Журнал реєстрації проведення пробної поїздки (тест-драйву)» може вестися в довільній формі, проте з обов’язковим включенням до нього наступних даних: дата та час проведення пробної поїздки (тест-драйву), пробіг згідно спідометра на початок і кінець тест-драйву, підписи працівника відділу продажу  автомобілів та клієнта, що здійснюють пробну поїздку (тест-драйв).

 

!
До порівняння можна додати лише 3 автомобіля